Boris Lvin (bbb) wrote,
Boris Lvin
bbb

Россия-Украина-газ

Вот и первый официальный пресс-релиз:

“Нафтогаз України” і “РосУкрЕнерго” успішно завершили переговори щодо створення СП

02.02.2006 - Киїів

Сьогодні успішно завершено переговори між НАК “Нафтогаз України” і Компанією “РосУкрЕнерго” щодо створення спільного підприємства. Основною метою створеного ЗАТ “Укргаз-Енерго” є постачання природного газу на український внутрішній ринок в обсягах, необхідних для забезпечення щорічного балансу газу нашої країни.

Засновниками товариства на паритетних засадах виступили безпосередньо НАК “Нафтогаз України” і компанія “РосУкрЕнерго”. Статутний капітал “Укргаз-Енерго” становить 5 млн. грн., які засновники сплатили виключно грошовими коштами.

Активи НАК “Нафтогаз України” створеному товариству не передавались. Статутом “Укргаз-Енерго” заборонено отримувати у власність, володіння, користування, розпорядження і управління ГТС України, будь-які її частини, в т. ч. і підземні сховища газу.

Оскільки “Укргаз-Енерго” засновано відповідно до законодавства України, податки від його обороту будуть надходити до українського державного бюджету. Керівником товариства відповідно до Статуту є представник української сторони.

Сьогодні укладено контракт між “Укргаз-Енерго” і “РосУкрЕнерго” щодо постачання в Україну середньоазійського та російського газу в обсягах, що мають забезпечити потреби України, а саме 34 млрд. куб. м у 2006 році і до 60 млрд. щорічно – у найближчі 4 роки.

Ціна газу, що постачатиметься за цим контрактом, зафіксована на 5 років і складає 95 доларів за тисячу кубометрів. Це найнижча ціна серед усіх країн пострадянського простору, крім Білорусі. Деякі з цих країн до того ж були змушені поділитися контролем над власними газотранспортними мережами для того, щоб отримати газ за ціною 110-130 доларів.

НАК “Нафтогаз України” продовжує дотримуватись найвищих стандартів відкритості і прозорості у свої роботі. Підтвердженням цього є те, що компанія проходить процедуру міжнародного аудиту, який цього року здійснює компанія “Ернст енд Янг” – один із всесвітньо визнаних лідерів у цій галузі.

Результати роботи дають впевненість у тому, що НАК “Нафтогаз України” через Дочірню компанію “Газ України” і ЗАТ “Укргаз-Енерго” повністю забезпечить безперебійне постачання природного газу всім споживачам України.

Прес-центр

НАК “Нафтогаз України”


http://www.naftogaz.com/ukr/PC/releases-523

Газпромовского еще нет, а интересно будет сравнить - в отличие от 4 января, единй согласованный пресс-релиз не выпускался.

Предшествовал ему пресс-релиз от 30 января:

НАК «Нафтогаз України» продовжує переговори з “РосУкрЕнерго”

30.01.2006 - м. Київ

Станом на 10 годину 30 січня 2006 року НАК «Нафтогаз України» продовжує переговори з компанією “РосУкрЕнерго” з метою укладення угод про створення спільного підприємства для реалізації природного газу на території України. Про дату та місце підписання офіційних документів щодо створення спільного підприємства та презентації компанії “РосУкрЕнерго” буде повідомлено додатково.

Прес-центр

НАК “Нафтогаз України”


http://www.naftogaz.com/ukr/PC/releases-522

Сухой остаток - 95 долларов на пять лет, что и требовалось доказать. А разговоров-то было, разговоров...

Не очень понятна цифра 60 миллиардов кубов в год, которую собираются поставлять со следующего года. Подождем разъяснений. Можно было бы предположить, что это объем поставок от Газпрома к РУЭ с тем, чтобы РУЭ могла продавать часть газа на экспорт в Европу и тем самым показывать баланс при "покупке" газпромовского газа по 230 долларов - но это не вяжется с идеей продажи 60-ти миллиардов от РУЭ к новой компании УГЭ...

Более детальный рассказ о подписании - http://www.korrespondent.net/main/144134
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 27 comments