Boris Lvin (bbb) wrote,
Boris Lvin
bbb

Россия-Украина-газ и Рада

1 декабря, утро

10:47:37

ЗУБОВ В.С.

Дякую, Віталію Трохимовичу.

Валентин Зубов, фракція Блоку Юлії Тимошенко, політична партія Всеукраїнське об'єднання „Батьківщина”.

Шановний Юрію Івановичу, у мене є до вас три питання. Перше: все контрольні цифри, які закладені в бюджет розраховані з якої ціни за газ, за тисячу кубометрів – 60 доларів чи 150 доларів, як це планується з російської сторони?

Друге: чи розумієте ви, Юрію Івановичу, що який би бюджет  не був, якщо його будуть виконувати такі посадовці, як діючий глава „Нафтобазу України” пан Івченко, то він виконаний не буде? Поїхав Івченко до Туркменії – міжнародний скандал, до Росії – міжнародний скандал. Чому ви його тримаєте досі?

І третє питання: як ви плануєте йти на вибори як Прем`єр-міністр? Якщо ви підете на вибори у списку НСНУ…

ЄХАНУРОВ Ю.І. Стосовно цін на газ. Ціни на газ закладені ті, які ми підписали з нашими основними повчальниками. Зараз іде, прямо скажемо, непростий складний процес, переговорний процес з Російською  Федерацією, з „Газпромом”, а також з Туркменистаном. А делегації наші українські очолює міністр енергетики Плачков. „Нафтогаз України „ підпорядкований зараз міністерству.

Я подав подання до Президента про розмежування посад першого заступника міністра і голови „Нафтогазу”. Таким чином, господарська діяльність і державна діяльність буде розведена. Я так думаю, що про вибори поговоримо дещо пізніше. Сьогодні ніяких офіційних рішень немає. Газ        поки що коштує  ті цифри, які назвав шановний депутат Зубов.

<...>

11:17:44

РУДЬКОВСЬКИЙ М.М.

Рудьковський,  фракція соціалістів.

Шановні народні депутати, шановні члени уряду, я фактично регулярно буваю на засіданні Уряду і  можу порівняти роботу цього і минулого Уряду.

Юрій Іванович, ваш Уряд працює більш професійно, дійсно,  ви пробуєте прогнозувати ті ситуації, які можуть накинутися на Україну. Міністерство економіки почало вперше прогнозувати, щось буде, а не гасити пожежі. Але, Юрію Івановичу, ситуація дуже складна і критична з енергетичним забезпеченням України в зимовий період, якщо зараз не вжити заходів, то вже 1 січня буде запізно. Не проведення активних переговорів до 15 березня, грудня і не завершення до цього періоду приведе до того, що в січні нам будуть вдвічі гірші умови.

Я звертаюсь: до вас, до президента України завершити це зараз, в грудні. Вам у цій частині дуже мішає ситуація з керівництвом НАКу „Нафтогаз України”. Бо ці люди прийшли і почали замість фахівців-газовиків призначати то заступників директорів рубероїдного заводу, вчителів, безробітних, бізнесменів, тільки тих, хто не працював у газовій  галузі. І це,  про це турбуються всі.

Я вважаю, що та ситуація, що керівник НАКу „Нафтогазу України” не в’їздний ні в Росію, ні в Туркменістан, потребує сьогоднішнього рішення і включення  у постанову для того, щоб допомогти уряду і призначити фахівців на цей складний період.

Друга ситуація, „Укрнафта”, ми знаємо, контролюється „Приватбанком”  і, Юрій Іванович, нічого уряд поки що не зробив, щоб змінити законодавство і почати керувати „Укрнафтою”. Ми мали нафтову кризу, вони експортують нафту і нафтопродукти за межі України, ніхто на цей процес не впливає.

Я думаю, сесійний зал повинен стати на державну позицію. <...>

<...>

11:31:50

ШУФРИЧ Н.І.

Шановний Головуючий, шановні колеги, шановні телеглядачі і радіослухачі!

Мы не голосовали, Юрий Иванович, за утверждение вас Премьер-министром Украины, потому что знали, что Ющенко не даст вам контролировать действия собственного правительства. При всем вашем профессионализме сегодня на ключевых должностях находятся люди, которые вам неподконтрольны и которые действуют независимо от правительства.

Нельзя не обратить внимание на действия лидера Конгресса украинских националистов и по совместительству руководителя НАК «Нефтегаза Украины» Ивченко, который сегодня поставил экономику на грань краха. Это же надо было додуматься поехать в Москву на переговоры с «Газпромом» с переводчиком украинско-русского языка! Результаты оказались адекватными.

Ваша удачная поездка в Туркмению, про которую вы говорили, как свой триумф, к сожалению, стала результатом того, что мы отказались от товарных поставок и реальная цена на газ увеличилась на 15 долларов. Видно, неслучайно именно с момента вашего прихода приблизительно на такую же сумму и поднялась цена на газ для нашей промышленности.  И, видно, неслучайно вы сегодня предупреждаете население о том, что с января возможно резкое повышение цен на газ для потребления нашими гражданами.

Мы сегодня не можем не отметить и отсутствие вашего влияния на деятельность Министерства иностранных дел. К сожалению, неадекватные действия имеют очень негативные результаты для отношений нас с Россией, в том числе и в решении газового вопроса. Мы стоим накануне того, что цена на газ от России будет на мировом уровне. Мы прекрасно понимаем, что это поставит на колени, уничтожит национальную экономику. Но при всем этом нас толкают ускоренными темпами в НАТО. Вы подписали начальный дискуссионный  документ о вступлении Украины в НАТО и взяли на себя  обязательство с 2006 года начать финансирование  90 миллиардов гривен для адаптации в НАТО. И не забывайте о том, что это может привести к потере полутора миллионов рабочих мест.

Я хочу обратить ваше внимание на  ваши же цифры. Вы говорите, что реальные доходы населения в октябре 2005 года сравнительно с сентябрем 2005 года уменьшились на 4 процента.

Юрий Иванович, вместе с Ющенко вам уже скоро не придется переживать за елку, которая есть в Словакии, потому что людям не будет возможности не только елку купить, но и купить  что-то к елке. К сожалению, Ющенко и ваше правительство – это несчастье для Украины.

<...>

ЄХАНУРОВ Ю.І. Дякую, шановний Володимире Михайловичу.

Шановні народні депутати, я спочатку хотів би відповісти на деякі запитання, які прозвучали у ваших виступах. Я місяць тому зустрічався з видавцями, по яким були прийняті рішення, і ми зробимо все для того, щоб все-таки поліпшити ситуацію в цій непростій  сфері.   

    Стосовно законодавства, це у зв8язку з „Укрнафтою”, я хочу сказати, що ми подали законопроект про акціонерні товариства, який, на жаль, блокується рядом фінансових груп, яким нецікаво, щоб сьогодні міноретарні акціонери мали право голосу. І таким чином йде блокування роботи таких компаній, як „Укрнафта”.

Ми дуже просили б шановних народних депутатів підтримати цей законопроект, хоча я знаю, що в комітеті він не знайшов підтримки. Я вдячний за ті поради, які були стосовно енергозбереження. Стосовно бюджетним питань ми будемо розглядати їх під час розгляду бюджету. Я дуже просив би вас, шановні колеги, коли йде переговорний процес, ну давайте не перетворювати питання міждержавних, між серйозних переговорів по газу в тему публічних дискусій. Це не є тема для обговорення. Будемо обговорювати тоді, коли закінчаться переговори. Я вас дуже просив би припинити лякати людей, тому що соціальний газ завжди є і буде в Україні. Нема проблем в цьому питанні. Це тільки для того, щоб поговорити. І я просив би з розумінням віднестися до того, що уряд хоче вийти з цієї колізії, яка у нас відбулася в зв`язку з відміною вільних економічних зон та  територій пріоритетного розвитку. 

http://www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/01120508_43.htm

2 декабря

10:56:07

СИМОНЕНКО П.М.

Уважаемые коллеги! Уважаемые избиратели!

Мы, коммунисты, считаем, что подписание в ходе саммита «Украина-ЕС» соглашение в сотрудничестве в энергетической сфере, в сфере глобальной спутниковой навигации  европейской космической программы и формирование совместного авиационного пространства. Это в конкретных, еще раз подчеркиваю, в конкретных условиях откровенная демонстрация верноподданичества Президента и его команды стремлением удовлетворить интересы Запода, заручиться его политической и иной поддержкой, начавшиеся избирательной кампанией.

С одной стороны, эти соглашение не предполагает равноправного и взаимовыгодного участия Украины в европейский экономических проектах и политических структурах, а главное,  с другой стороны, не способствует защите миллионов украинцев, зарабатвающих себе на жизнь  в странах ЕС и  выгнанные именно туда на нелегальное положение как раз нынешней властью. И откровенно, эти соглашения являются частью предвыборного политического шоу, за фейерверками которого обанкротившаяся ныне властная команда пытается скрыть резкое снижение уровня жизни большинства наших граждан. Подписанные в рамках декабрьского саммита соглашения ставят под вопрос дальнейшее существование не только одного из мировых лидеров ракетостроения объединения «Южмаш»  и КБ «Южное», но и всего военно-промышленного комплекса Украины. И на это я хочу обратить ваше внимание, уважаемые коллеги, депутаты и избиратели.   

Компартия заявляет, что подписанное вчера конкретное соглашение между, а также, так скажем, проамериканский саммит, саммит сообщества  демократического выбора – это признание… также признание  Украины страной с рыночной экономикой, это также стремление втянуть Украину в НАТО и на унизительно невыгодных условиях ВТО, это звенья одной цепи, которыми транснациональные корпорации пытаются опоясать нашу страну, превратив ее из независимого государства  в свою подконтрольную территорию. И все это вместо того, чтобы  сосредоточить внимание  на насущных проблемах, наполнить реальным содержанием выгодные для Украины договоренности в рамках единого экономического пространства, совместными усилиями добиваться выгодных условий вступлений в ВТО. Очевидно, что это  значительно осложнит разрешение газового кризиса и неизбежно ускорит нарастание  коллапса в экономике,  приведет к обвальному возрастанию  тарифов на электроэнергию и тепло.

Вывод. Президент и правительство, наследуя  порочную практику своих предшественников, торгуют  страной, тобто Украиной, обтом и в розницу и предают  национальные интересы. Этого мы допустить  не имеем права. И свое слово в защиту  государственных интересов, интересов народа обязан сказать высший законодательный орган – Верховная Рада  Украины.

Благодарю.

<...>

13:35:27

КОРСАКОВ О.Я.

Заява фракції Партії регіонів у Верховній  Раді  "Регіони України" з приводу ситуації, що склалася з постачанням газу в Україну.

Шановний Головуючий, шановні колеги, шановні виборці!

Фракція Партії „Регіони України” привертає увагу громадськості до загрозливого факту внаслідок повного провалу діяльності нинішньої влади, зокрема, у зовнішньополітичній сфері Україна опинилася на межі колапсу економіки. Яскравим проявом цього став переговорний процес з Росією та Туркменістаном щодо постачання газу, який ведеться з боку нашої влади вкрай непрофесійно.

Недолугість зовнішньої політики нинішньої влади вже привернула увагу Європи. Нинішні держави у дипломатичній формі, фактично, поставили нам ультиматум про те, що відповідальність за енергетичні проблеми Європи, пов’язані з постачанням блакитного палива, ляжуть на Україну.

Як кажуть експерти, коли Європа усвідомить роль України  в створених для неї проблеми,  нам доведеться робити не європейський, а африканський вибір.

Партія регіонів наголошує, що у цій штучній війні найбільше постраждає народ України , нашої країни.

До 1 грудня 2005 року уряд планував розробити і впровадити нові підвищені тарифи на природний газ і електроенергію для всіх категорій споживачів. Це означає, що саме маленький  українець, якого так любить помаранчева влада, понесене найбільше втрат від обраної нинішніми чиновниками політиками заради національних інтересів. Ціна  на газ для населення зросте майже вдвічі, житлово-комунальні тарифи – в 1,6 рази.

Ще гіршими будуть наслідки для промисловості, особисто для металургійної та хімічної. З таких цін на газ  вся українська економіка стане нерентабельною.

Партія регіонів рішуче засуджує непрофесіоналізм помаранчевої влади, що завела  у глухий кут україно-російські переговори з газового  питання. Неприпустимо ініціювати гострі конфлікт з сусідньою державою, тим більше, з Російською Федерацією, яка стратегічним партнером України.

Ми закликаємо нинішнє керівництво відмовитися від шантажу під час переговорів з Росією про ціни на газ і вивчити  з цього питання переговорний досвід уряду, очолюваного Віктором Януковичем. Дякую.

http://www.rada.gov.ua/zakon/new/STENOGR/02120508_45.htm
Subscribe

 • Лучшие друзья Путина

  Есть такая традиция - выискивать на Западе "друзей Путина". Эта формула уже давно превратилась в нечто типа обличительного штампа, позволяющего…

 • Снова о PDA

  В развитие предыдущих записей по этой теме ( https://bbb.livejournal.com/tag/pda) В августе прошлого года мне случилось написать: "При этом…

 • резерв верховного главнокомандования

  17-18 мая 2023 года силами авиации войск Национальной гвардии и сектора по взаимодействию с Росгвардией Синодального отдела по взаимодействию с…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments