Boris Lvin (bbb) wrote,
Boris Lvin
bbb

Россия-Украина - газ

Українська та російська урядові групи обговорили умови транзиту російського газу територією України

23.08.2005 - Київ

22 серпня голова правління НАК “Нафтогаз України” Олексій Івченко взяв участь у першому раунді переговорів між урядовими групами України та Російської Федерації, який пройшов у Москві. Українську делегацію на переговорах очолював міністр палива та енергетики Іван Плачков, російську – міністр промисловості та енергетики РФ Віктор Христенко. На засіданні урядових груп йшлося про підписання щорічного протоколу між урядами України та РФ про умови транзиту російського газу до Європи через територію України.

У ході переговорів сторони висловили свої позиції щодо розрахунків за транзитні послуги. Українська сторона заявила про своє бажання зберегти чинні умови транзиту російського газу через територію України. Відповідно до них, ставка за транзит становить $1,093 за 1000 куб м на 100 км, а ціна газу, який Україна отримує в якості оплати за транзит, дорівнює $50 за 1000 куб м.

Натомість російська сторона запропонувала перейти на монетарну форму розрахунків, при якій плата за транзитні послуги здійснюватиметься грошовими коштами. Відповідно, Україна також розраховуватиметься грошовими коштами за газ, який вона отримує зараз як плату за транзит.

Сторони вирішили продовжити роботу на рівні робочих груп НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром”. Відповідно до цього рішення, зараз у Москві перебуває робоча група НАК “Нафтогаз України”, яка відпрацьовує питання, поставлені в ході переговорів урядових груп.

Наступний раунд переговорів між урядовими групами заплановано провести в Києві у першій половині вересня.

Прес-центрНАК “Нафтогаз України"

http://www.naftogaz.com/ukr/PC/releases-470

НАК «Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром” провели переговори про співробітництво в газовій сфері

31.08.2005 - Киев

Сьогодні в Києві відбулися переговори між НАК «Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром”. Сторони обговорили умови укладання Протоколу на 2006 рік до міжурядової Угоди від 04.10.2001 року та роботу ТОВ “Міжнародний консорціум з управління та розвитку газотранспортної системи України”.

Сторони обговорили умови транзиту російського природного газу через територію України. Також було розглянуто питання щодо розмірів тарифної ставки та обсягів поставок газу Україні за послуги з транзиту.

На рівні робочих груп протягом двох тижнів буде підготовлено пропозиції до Урядів обох країн щодо умов укладання Протоколу на 2006 рік

Прес-центр НАК "Нафтогаз України"

http://www.naftogaz.com/ukr/PC/releases-472

НАК “Нафтогаз України”: газової кризи в Україні не буде

08.09.2005 - Київ

У зв’язку  із твердженнями голови фракції комуністів у Верховній Раді України Петра Симоненка щодо газової кризи, яка нібито загрожує Україні, висловленими  7 вересня 2005 року , НАК “Нафтогаз України”  заявляє:

Надходження та власний видобуток природного газу у повному обсязі забезпечить  попит  економіки та населення України.

Згідно з планами, у 2005 році до ПСГ України буде закачано понад 15 млрд. куб. м природного газу, з яких ресурси НАК “Нафтогаз України” - 13,6 млрд. куб. м.

Між НАК “Нафтогаз України” та ДК “Туркменгаз”  укладені  угоди на збільшення поставок природного газу у ІІ півріччі 2005 року .  ВАТ “Газпром” вже передало Компанії в ПСГ  України 2,55 млрд. куб. м.  російського природного газу. Наявних ресурсів буде достатньо для повного  забезпечення споживачів  протягом осінньо-зимового періоду 2005-2006 років.

Із зниженням температури зовнішнього повітря до  –10°С  –12°С  вводитиметься погоджений з Радою міністрів АР Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями та затверджений Мінпаливенерго графік переведення промислових підприємств та електростанцій на використання резервних видів палива (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.96 №1358). У разі необхідності будуть припинені й  поставки газу на експорт.

Щодо 2006 року, то на даний час законтрактовано надходження 39 млрд. куб. м.  середньоазійського газу, що перевищує обсяги 2005 року.

Україна також буде отримувати російський газ  в якості оплати послуг з транзиту. Ведуться переговори з приводу підписання необхідних документів. Позиція України – дотримання домовленостей, зафіксованих у раніше укладених міжурядових угодах та довгостроковому Контракті між НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром” про обсяги  та умови транзиту російського природного газу територією України на період з 2003 по 2013 рік  від 21.06.02 та доповненнях до нього.

Таким чином, жодних передумов щодо  тверджень та інсинуацій про нібито неминучу загрозу енергетичної кризи в Україні немає.

Прес-центр НАК “Нафтогаз України"

http://www.naftogaz.com/ukr/PC/releases-475
Tags: Украина
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments