Boris Lvin (bbb) wrote,
Boris Lvin
bbb

Россия-Украина-газ: малопонятное разъяснение

НАК “Нафтогаз України” надає роз’яснення щодо питань, пов’язаних із врегулюванням проблеми 7,8 млрд. куб. м російського газу

19.07.2005 - м.Київ

У зв’язку з суперечливою інтерпретацією в деяких ЗМІ питання стосовно 7,8 млрд куб м природного газу, який зберігається в підземних сховищах України, НАК “Нафтогаз України” надає необхідні роз’яснення.

Відповідно до підписаних між НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром” угод, 2,55 млрд куб м газу з 7,8 млрд куб м, які зберігалися в ПСГ України й належали “Газпрому”, зараховуються українській стороні в якості часткової оплати послуг з транзиту російського газу територією нашої країни.

Решта, 5,25 млрд куб м газу, була реалізована “Газпромом” компаніїї “РосУкрЕнерго АГ”, яка відбиратиме цей газ в 2005-2007 рр. Таким чином, умови використання 7,8 млрд куб м газу, що належав “Газпрому”, є повністю врегульованими.

НАК “Нафтогаз України” роз’яснює, що “Газпром” не здійснюватиме в 2005 році додаткову закачку газу в ПХГ України. Додаткові обсяги (до 2 млрд куб м) будуть закачані компанією “РосУкрЕнерго.

З метою активізації співпраці між НАК “Нафтогаз України” та ВАТ “Газпром” сторони дійшли згоди, що в 2005 році “Газпром” збільшить загальні обсяги транзиту природного газу на 8 млрд куб м – з 126,6 млрд куб м до 134,6 млрд куб м. В 2006 р транзит російського газу буде збільшено на 8-11,5 млрд куб м. Зростання обсягів дасть змогу українській стороні додатково отримати у вказаний період 2,55 млрд куб м газу в якості оплати за транзитні послуги.

Сторони також дійшли згоди продовжити переговори щодо умов забезпечення гарантій збільшення експорту російського газу в європейські країни.

http://www.naftogaz.com/ukr/PC/releases-459
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 6 comments