Boris Lvin (bbb) wrote,
Boris Lvin
bbb

Еще про украинский газ

13-06-2005

Несплачуючи ввізне мито, імпортери газу "заощаджували" по кілька мільйонів доларів

За матеріалами Служби безпеки України прокуратурою Києва порушено кримінальну справу стосовно керівників фірми, що спеціалізується на імпорті природного газу. Йдеться про механізм уникнення від сплати ввізного ПДВ та обов’язкових митних зборів, яке завдало державі значних матеріальних збитків.

Як повідомили співробітники Головного управління по боротьбі з оргзлочинністю та корупцією СБУ, які виявили механізм зловживань, така злочинна схема була досить розповсюдженою у цій сфері у 2001-2002 роках і будувалася на особливостях розмитнення природного газу. Для здійснення оборудки створювалися спеціалізовані підприємства-посердники. Імпортери постачали паливо до України без сплати ПДВ та обов’язкових митних зборів та платежів, фактично реалізовували його безпосереднім споживачам (великим промисловим підприємствам або посередницьким структурам), а згодом створювали видимість остаточного митного оформлення, надаючи митникам завідомо неповний пакет документів. Митниця відмовляла в проведенні митної процедури та надсилала імпортеру перелік недоліків. Фірми їх не усували, а реалізований газ залишався фактично під митним контролем, хоча формально це не можна було вважати контрабандою. Митний орган відповідно до норм існуючого законодавства застосовував до такого імпортера штрафні санкції, проте підприємство-посердник платежів не сплачувало, а згортало свою господарську діяльність. Тим часом, зацікавлені особи створювали нові структури під наступні газові поставки з використанням вказаного механізму.

У даний час, після внесення певних змін у нормативні акти, цей протиправний механізм став неприбутковим для постачальників газу, проте у попередній період, за даними спецслужби, принаймні декілька крупних імпортерів газу встигли його використати й незаконно збагатіти на суми несплачених зборів від одного до трьох мільйонів доларів кожен.

Хоча ця протиправна схема в даний час не працює, а імпортери-порушники розраховували, що сліди їхніх боргів державі уже загубилися, Служба безпеки у взаємодії з Держмитслужбою України та органами прокуратури повернулася до зібраних свого часу матеріалів та ініціює порушення кримінальних справ стосовно інших фірм-імпортерів, що використовували у своїй діяльності такий механізм уникнення від належних платежів державі.

Прес-центр СБ України


http://ssu.gov.ua/reports/ann13-06-2005-1.shtml
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 1 comment