Boris Lvin (bbb) wrote,
Boris Lvin
bbb

Украинская прослушка - 23 декабря 2004 г.

http://5tv.com.ua/pr_archiv/136/0/265/

"Закрита зона"/ТЕРОРИСТИ
23.12.2004

"Ті, хто використовує терор, щоб прийти до влади, будуть використовувати терор, коли здобудуть владу."
Хелен Макіннес.

Ціна виборів в Україні є занадто високою. Особливо важливими вони є для влади Кучми та її закордонних покровителів. Тісна зв»язка керівництва українських посадовців з російськими партнерами стала очевидною під час передвиборчої кампанії. Владімір Путін, президент Російської Федерації, приїжджав у Київ і Керч, вітався з провладним кандидатом Віктором Януковичем, виступав одночасно на трьох основних каналах українського телебачення. Але це був тільки глянцевий бік його підтримки.

З іншого боку стояли таємні спецоперації. У них брали участь російські політтехнологи. І те, що вони вигадали спільно з українськими партнерами, ледь не призвело до трагедії.

Володимир Ар’єв, автор програми:
- Незалежна Україна не знала терору. Громадяни спокійно їздять у метро, збираються на свята, без побоювань сплять у багатоповерхівках. Передвиборча кампанія теж не порушила спокій – ніхто не думав, що у нас, в Україні будуть вибухати автомобілі чи будинки. Але ця загроза існувала і була цілком реальною. Бо тероризм був експортований з країни, де на вулицях перевіряють паспорти у людей з темним волоссям.
Ця історія сталася у день другого туру виборів, 21 листопада. Уникнути трагедії вдалося дивом. Від десятків смертей врятувала щаслива випадковість. Яка не раз рятувала Україну за останні півроку.

21 листопада у цьому будинку на розі вулиць Володимирської та Саксаганського в одній з квартир спрацювала сигналізація. Штатна ситуація. На місце прибули працівники печерського відділу державної служби охорони.

Коли працівники міліції оглядали територію, їхню увагу привернула припаркована на узбіччі Лада-«дев'ятка» світлого кольору з російськими номерами. /р 824 ос 97/

В автомобілі перебували двоє чоловіків. Вони пред'явили паспорти. Згідно з цими документами, один був громадянином України, інший – Росії.
/Михайло Андронов, паспорт громадянина України, номер СС 104337
Олег Чепурний, паспорт громадянина Росії, номер 8600234741/

Володимир Стретович, голова комітету ВР по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю
- Коли йшла перевірка документів, ці підозрювані почали вести себе неадекватно, як пишуть у міліцейських протоколах. Виявилося, що паспорти у них фальшиві, а огляд автомобіля виявив, що вони мали дуже потужний вибуховий пристрій. Той, який приводився пультом від автомобільної сигналізації.

В багажнику автомобіля було 3 килограми пластиду. Цієї вибухівки вистачило б для того, щоб в радіусі п»ятисот метрів не залишилося цілих будинків.

Вдалося встановити і справжні імена цих людей. Обидва – громадяни Росії. Шугай Михайло Миколайович, 35 років, уродженець і мешканець Москви, двічі судимий раніше. Другий – Москвітін Марат Борисович, 33 роки, уродженець Москви, мешканець дєрєвні В’ялого Володимирської області. Поки йде слідство, їхні обличчя показувати не можна.

Володимир Ар’єв, автор програми:
- Слідчі одразу почали з'ясовувати мету зберігання цими вибухового пристрою. Випливли жахливі речі. У вересні цього року Шугай познайомився у Москві з людиною, яка назвалася Сургучовим. Співрозмовник Шугая пояснив їм, що є робота – треба здійснити замах на кандидата в президенти України Ющенка Віктора Андрійовича. Для цього вони повинні привезти в Україну вибухівку.

За кілька днів Шугай з Москвітіним приїжджають в Україну на машині. Їм вдається перевезти вибухівку через кордон.

Обидва селяться у знятій дачі в селі Дударків. До столиці близько - 15 километрів. Тут вони наїздами мешкають до 21 листопада. Люди не дуже хочуть відкрито про них розповідати.

Сусідка
- Они здесь біли мало. Ми їх видели несколько дней. Один или пару дней. Може тони и сняли на пару месяцев, но видели мі их несколько раз. – Как они себя вели? – Нормально вели. Как обічніе люди. Ничего подозрительного.

Це означає, що у цьому будинку була штаб-квартира. Тут були вилучені радіостанція, два пістолети ІЖ, глушителі та деталі для вироблення вибухового пристрою.

Операція розроблялася так само, як колись розроблялися терористичні акти в Москві, про що вже навіть видано книжки.

Згідно з показами Шугая, головними мішенями, про які їм повідомили у Москві були двоє політиків – Віктор Ющенко та Юлія Тимошенко. Їхнє життя замовники оцінили у 250 тисяч доларів. Виконавці мали отримати 50 тисяч.

Володимир Стретович – голова комітету ВР по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю
- Їхня мета була ще в першому турі здійснити відповідний вибух біля штабу опозиції, щоб збити з пантелику слідчі органи і намагатися знищити до першого туру кандидата від опозиції, а також Юлію Тимошенко. А якщо це не вдастся, то без погодження з Москвою здійснити терористичний акт проти Віктора Ющенка. Такі данні попереднього слідства і показів у суді, коли давалася санкція на їх затримання. Вони знаходяться у слідчому ізоляторі.

Замовники тим часом ходять на свободі. Людина на прізвище Сургучов була їхнім єдиним контактором.

Очевидно, що виконавців було більше. Увечері 21 листопада біля офісу коаліція «Сила народу» на вулиці Боричів Тік, 22а був знайдений автомобіль. З російськими номерами.

Євген Червоненко – координатор з безпеки коаліції «Сила народу»
- Служба внешнего наблюдения сообщила о машине, удивили номера. Начали проверять, куда она могла приехать – в ответ тишина. Сообщили в милицию, милиция не реагировала. Интересна реакция потом – милиция сама приехала, начала оцеплять. Появились пиротехники. Мы убрали всех из офиса. … Милиця забрала машину. Нам ничего не было сказано. Потом стало понятно, что машина заряжена. Это все переплетается.

Правоохоронні органи почали діяти тільки після затримання терористів на вулиці Саксаганського. Стало зрозуміло, що політичні симпатії міліцейського керівництва вже треба відставити убік. Бо йдеться про життя сотень людей, що можуть постраждати від вибуху.

Володимир Ар’єв, автор програми:
- Два автомобіля з вибухівкою протягом одного дня. Машина біля офісу Віктора Ющенка була знайдена невдовзі після випадкового затримання Шугая та Москвітіна на Саксаганського. В результаті теракт не вдався. Але хто міг бути замовником?

Вже після того, як другий тур виборів минув, з»явилися аудіозаписи телефонних розмов керівників тіньового штабу Віктора Януковича.

В кількох епізодах, записаних напередодні виборів, Сергій Клюєв цікавиться розташуванням штабів опонента. І в якому з них кабінет Віктора Ющенка.


Клюєв: Ало, это Сергей, добрый вечер, день.
Жінка: Да, добрый день
Клюєв: Да как мы поступим организационном плане? Вот у меня рядом человек, как что мы будем делать?
Жінка: Ну это вот, пусть он мне прозвониться , это нужно, нужно будет где то , сейчас скажу, где-то ближе к полу ночи, где-то с одиннадцати до двенадцати, вот так вот.
Клюєв: ну ему ж надо инструкцию прочитать, как , что , куда, где…
Жінка: Ну правильно, пусть это вот, Сергей дайте ему пожалуйста мой телефон, пусть он со мной дозвониться ближе к вечеру , я тогда сведу его с теми людьми, которые с ним поедут..
Клюєв: а они знают адрес куда ехать, что делать?!
Жінка: Нет. Адрес нам нужен, центральный офис надо узнать, штаб где находится.
Клюєв:хорошо, я понял, ладно.
(...)
Жінка: Это им записочку отдайте, где находится , что б они знали куда ехать, и оставьте мой телефон мобильный , что б они со мной к вечеру дозвонились часам к восьми, я тогда их сведу с этим человеком, и они все сделают.


- Ало.
- Ало, Алексей Данилович….
- Добрый день.
- Добрый.
Клюев: Это, Клюев, один короткий вопрос.. подскажите адрес центрального нашего оппонента.
- По памяти – Ярославская.
Клюев: Ярославская?! А как там дальше?
- Один дробь что-то там… сейчас я секунду и я вам перезваниваю.
Клюев Ну перезвоните мне, пожалуйста.

- Ало
Клюев: Ало.
- Ну самый большой, это тот что я назвал Ярославская 1/3.
Клюев: Минуточку. Ярославская…
- там большой трех этажный дом, угловой, и тут же на Подоле есть два офиса Боричев Ток.
Клюев: Боричев Ток.
- Да, 8а и 22.
Клюев: а основной где?
- Это первый, что я назвал, самый первый
Клюев:- там где Юля и т.д..
– Нет у Юли свой…
Клюев: А где все руководство, есть где они собираются? Ну все таки есть же где они собираются в основном.
- Вот это - на Боричев Ток, все службы в Ярославской, все водном квадрате, как бы..
Клюев: А то место где собирается руководство, где это?
- Они бывают на Ярославской 1/3д, у него 8а…, там тоже проводит встречи в более узком кругу и 22 тоже по-моему есть.
Клюєв: Такого места основного, как унас, там нет.
- Его кабинет на 8а находится.
Клюев: А как там охраны много?
- Да много, там американское посольство рядом, там техника задействована.. серьезная
Клюев: Во всех трех, да.
- Да, да.
Клюев: Ясно. Но кое какие позиции есть там у нас. А вход там свободный, как там вход? Там на входе полная куча, да?!
- Да , да там служба стоит.
Клюев: Ладно хорошо, спасибо.
- Спасибо, до свидания.

Навіщо Сергію Клюєву цікавитися чи багато охорони біля штабів та офісів опозиції? При цьому очевидно, що найбільше тіньовий штаб Януковича за кілька днів до виборів цікавлять безпосередньо офіс і штаб Віктора Ющенка на вулиці Боричів Тік.

- Поговорим сейчас или позже перезвонить?
Клюев: а что случилось, говори.
- Ну я только оттуда.
Клюев: И что?
- Ну везде камеры, там рядышком банк…
Клюев: Да, да, да я знаю что рядышком.
- Ну там на территории железный забор, именно там где мы говорили, я ей сказал … перезвонил, она говорит именно там где, ну возле забора сделаем.
Клюев: Ну ты ей объясни , как это возможно, либо надо это как то дальше, объясни ей
- Мы в восемь часов встречаемся, будем обсуждать те вопросы, я ей нарисую схему как и что
Клюев да может мимо проедьте, на машине проедьте.
- Там тупик получается, там только один выезд, что еще плохо, ну в принципе я со стороны могу показать. Там есть лестница.
Клюев: ну разберитесь посмотрите что там можно сделать. Ну, ладно, давай!

Що можна було зробити, очевидно, не вдалося. Співставлення фактів призводить до невтішних висновків.

Володимир Стретович – голова комітету ВР по боротьбі з корупцією та оргзлочинністю
- Наскільки глибоко йде це замовлення і хто є замовником цих терористичних актів… цілком зрозуміло. Тому слідство дасть відповіді на ці питання. Єдине що мене непокоїть, що знову російський слід, знову російські громадяни і знову ми говоримо про втручання нашого сусіда в наші внутрішні справи з такими наслідками, які планувалися.

Слід російського втручання несподівано може виявитися і в іншій українській справі. Справі, яка вразила весь світ.

Володимир Ар’єв, автор програми:
- Отруєння Віктора Ющенка у вересні цього року. Вже фактологічно доведено, що кандидат в президенти був отруєний діоксином. Відома навіть марка, залишилося виявити тільки виробника. Висловлювалися підозри, що це могли зробити російські спецслужби. Так це чи ні – може сказати тільки слідство. Але «Закритій Зоні» передали запис однієї телефонної розмови. Абоненти говорили про факти, які повинні змусити задуматися Службу безпеки України щодо роботи із деякими закордонними гостями.

Не секрет, що в Україні під час передвиборчої кампанії перебував російський політтехнолог, президент фонду ефективної політики, наближена до оточення Владіміра Путіна особа – Глєб Павловський. Він спростовував факт співпраці з українською владою. Але його не раз бачили разом з особами, які підтримували Віктора Януковича. Крім того, Павловський на парламентських виборах співпрацював зі штабом СДПУ(О) і близько контактував з головою адміністрації президента України Віктором Медведчуком.

Особи, які розмовляють по телефону – невідомі. Є дані, що один з них перебуває у Києві, збирає інформацію для співрозмовника, який перебуває у Москві. Московський візаві очевидно працює з російськими спецслужбами. Вони говорять про отруєння Віктора Ющенка.

(Москва) Все специалисты говорят, что это полный бред, вообще.
(Київ) Я еще раньше прогнозировал…
(Москва) Что будут использовать…
(Київ) Будут. И будут сворачивать на Россию.
(Москва) Вообще полный бред.
(Київ) Мало того, будут сворачивать на Россию американцы.
(Москва) Ну еще бы. Хотя, насколько я понимаю, им самим Ющенко надоел
(Київ) Возможно…
(Москва) И скорее всего, если это и делали, так это они.
(Київ) Александр Иванович. Есть многоходовка. Как только Россия скажет, что никакого отношения к этому не имела, есть люди с признательными показаниями. И этим Павловским драпать надо будет довольно далеко.
(Москва) А Павловские что общались …
(Київ) По этому вопросу?
(Москва) … с Ющенко и могли его отравить?
(Київ) Нет, автор идеи. Автор идеи и организатор. Идейный вдохновитель, вы понимаете?
(Москва) Да ты что? Этот мудак выдвигал такую идею?
(Київ) Абсолютно.
(Москва) И есть люди, которые могут это подтвердить?
(Київ) Да, которые могут это подтвердить. Не в прессе, а в прокурорских, ну показаниях.
(Москва) Действительно?
(Київ) Абсолютно, а что ж вы думали.
(Москва) Это ты серьезно говоришь.
(Київ) Абсолютно. Мало того, люди за границей находятся. Вывезены, все по путю. Я когда говорю что идет масштабная операция, я ж не про журналистские хохмы рассказываю.
(Москва) Сейчас ты говоришь уже серьезные вещи в этом плане, потому что до этого все было как юмор. Никто об этом не знает.
(Київ) Ну какой же юмор.
(Москва) Об этих Павловских штучках абсолютно никто ж не знает.
(Київ) Речь шла о том, чтобы испохабить физиономию, мессию изуродовать, и прилепить на него печать зверя.
(Москва) Господи Боже мой! Так он ставил задачу кому то?
(Київ) Да.
(Москва) Мама миа!
(Київ) И там уж не знаю, отставным ли действующим ли работникам спецслужб, кого то там нанял, чтобы подготовить.
(Москва) Наверно отставным.
(Київ) Уж это не скажу.
(Москва) Просто бред какой-то!
(Київ) А что, не похоже … по циничности.
(Москва) Нет, ну на этого мерзавца, он на все способен, у меня сомнений нет. Но до такого додуматься.
(Київ) А, извиняюсь, раскалывать страну на две части, спровоцировав гражданскую войну – это хуже, лучше, так же?
(Москва) Это еще хуже.
(Київ) По циничности это так же.
(Москва) Ну, это еще вкладывается в рамки политических каких-то... А это уже вообще, уголовщина какая-то.
(Київ) Да.
(Москва) Ну и ну.
(Київ) А мордобой в избирательных комиссиях – это тоже уголовщина.
(Москва) Ну да.
(Київ) Организация мордобоя – его позиция. Давить, чтобы было страшно, чтобы люди боялись шаг ступить. Приезжать и запугивать, публично и показательно – это его позиция.
(Москва) А премьер-то знал об этом, нет?
(Київ) Премьер о 99 случаях даже не догадывался. Просто он искренне чувствует себя обманутым.
(Москва) Просто, потому что я смотрю как он выступает, и вижу, что он чувствует себя искренне обманутым.
(Київ) Он в 99 случаях ничего не знал.
(Москва) А кто ж тогда в штабе с Павловским эти вещи согласовывал?
(Київ) Клюев. Прутник.
(Москва) Эти 2 мудака?
(Київ) Да. Ну, там еще кое-какие люди меньшего калибра.
(Москва) Ну, понятно, но те, как исполнители. Но нужно ж было с кем-то согласовывать? С этими 2-я?
(Київ) Он не согласовывал, он выдвигал идеи. Глебушка выдвигал идеи, а эти их подхватывали.
(Москва) И реализовывали?
(Київ) Ну, в меру своих возможностей. Идею с печатью зверя, он непосредственно принимал участие в реализации, находил специалистов.
(Москва) С ума сойти. Он, некто Павловский?
(Київ) Да.
(Москва) Сам?
(Київ) - Ну, не знаю, через кого-то.
(Москва) Ну, находил специалистов, это сам, это выполнение задачи.Е мое! Вот это подарочек!
(Київ) Я вам честно говорю, это будет свернуто на российские спецслужбы. Дальше отмываться там – никто на Павловского и в микроскоп не рассмотрите. Это будет свернуто на государственную политику.
(Москва) Господи, Боже мой!
(Київ) Этот козырь как бы пока держится в рукаве.
(Москва) И что, Ющенко об этом информирован?
(Київ) Естественно.
(Москва) И с доказательствами?
(Київ) Вот этого я не скажу. Информирован – да.
(Москва) Информация может быть и ложью. А доказательства какие?
(Київ) Он проинформирован и намерен при случае эту информацию пустить в ход.
(Москва) И что, эти люди, Которые, ты говоришь, вывезены за границу, это кто – исполнители?
(Київ) Люди, которые принимали участие…
(Москва) В обсуждении?
(Київ) В процессе. При исполнительском уровне. Бес попутал.
(Москва) Е мое! Вот это да...
(Київ) Когда мы брызгали слюной в отношении Павловского, мы как бы предвидели, понимая с чем имеем дело, предвидели масштаб…
(Москва) Ну, честно говоря, при всей моей опытности, представить себе не мог, что человек пойдет на такое.
(Київ) Ни малейшего удивления. К сожалению, такое типично этим ребятам. Такое мог придумать Гельман точно. Абсолютно у них это нормально. Такие подходы. И Гельман, и Шувалов. Марков тупой просто, ему это в голову не взбрело, но они совершенно одного пошиба. Но они знаете, не людей травят. Они травят туземцев-людоедов.
(Москва) Господи Боже мой. Ладно…
(Київ) Я надеюсь, конечно, что эта карта не будет разыгрываться, ее придержат на предмет реакции Росси неадекватной.

Факти, наведені у цій розмові підтверджуються і висновками американського професора щодо мети вибору отрути. Фрагмент з ефіру програми «Голос Америки» від 17 грудня.

Сорел Шварц – професор Університету Джорджтаун (США)
- Якщо вони вибрали діоксан, щоб вбити його, це неправильний хімікат. Якщо вони вибрали діоксан, щоб зробити його недієздатним і тоді вони вибрали неправильно. Але якщо хтось мав ідею «Ось ми маємо красивого чоловіка, давайте знищимо його красу, щоб усі відвернулися від нього» - тоді вони вибрали абсолютно правильний хімікат.

Поставити «тавро звіря» - це була мета політ технологів, діяльність яких звелася до замаху на життя. Вони перевищили дозу настільки, що Віктор Ющенко ледь не помер. Про що казали віденські лікарі, які лікували кандидата в президенти.

Євген Червоненко – координатор з безпеки коаліції «Сила народу»
- Как человек, присутствовавший с первого дня, я убежден – травили насмерть. По мнению врачей, оставалось.. если бы мы не прилетели, а продовжили украинский курм лечения, корда о повышенной лейкоцитозе не говорили, я думаю мы бы его потеряли. По мнению врачей 15 часов было.

Запис розмов осіб з лінії Київ-Москва при цьому свідчить, що російські спецслужби прекрасно поінформовані про діяльність Павловського в Україні. Але ці дані не потрапили до Кремля.

- (Київ)Я в растерянности. Потому что куда же спецслужбы смотрят?
- (Москва) Да.
- (Київ) Никуда они не смотрят. А знаете куда смотрят?
- (Москва) Куда?
- (Київ) По имеюшейся у меня информации, ваши ребята там все знают. И ждут, когда оно все созрееет и скажут – а мы предупреждали! А на уровне администрации остановили. А еще раз остановили на уровне администрации эту бумагу, а потом мы решили не давать, значит это позиция. Вот люди сидят, а потом все это чемоданом выложить все это дерьмо на стол. Так вы не спрашивали, а когда мы подавали, то останавливалось.
- (Москва) Я то все время подавал, не останавливал.
- (Київ) Я говорю, что все эти фокусы, донесения спецслужб наверняка просто блокируются.
- (Москва) Да, похоже...
- (Київ) Потом люди, я знаю, что страшно недовольны на Лубянке ситуацией.
- (Москва) Конечно.
- (Київ) И потом я понял, что они просто прекратят давать информацию, раз она блокируется.

Отруєння Віктора Ющенка розглядалося наближеними до Кремля політтехнолагами як звичайний елемент передвиборчої кампанії? Так само кремлівські посадовці розглядають машини з вибухівкою?

Очевидно, що на чужій землі легше планувати такі речі. Все одно постраждають не свої, постраждають українці, які для них є чужаками, які є чужаками для української влади. Постраждають заради чужих і нечистих інтересів. І тому сьогодні українцям треба об»єднатися як ніколи, щоб не допустити у своїй державі вільної діяльності заїжджих гастролерів-терористів. Щоб не допустити до влади тих, хто користується терором, як засобом досягнення мети. Інакше, опинившись при владі, вони вже не зупиняться ніколи.

Володимир Ар’єв, автор програми:
- Вибухи житлових будинків у Москві на Каширському шосе, вулиці Гур'янова, захоплення заручників на мюзиклах та у школах. Трагічні події, які вражали весь світ і які вже стали звичними для російського керівництва. Кремль разом з адміністрацією президента України і підконтрольними ним штабістами і технологами на цих виборах зробив усе, щоб зіпсувати відносини між Україною і Росією. Добре, щоб ці події не позначилися на відносинах між простими українцями та росіянами.
Путін. Він набув демонічного іміджу. Він обіцяв мочити терористів у мортирах. Але виходить, що у себе вдома за ними треба полювати, а сусідам – експортувати? Путін став джерелом зла для України, втручання в її справи і далеко не мирними засобами. Він уособлює російську владу. Він, фактично, переховує злочинців, які планували замахи і теракти на українській території. Він – з особами, які хотіли поставити «тавро звіря» на людське обличчя, але поставили його на свої душі.
Subscribe

 • Лучшие друзья Путина

  Есть такая традиция - выискивать на Западе "друзей Путина". Эта формула уже давно превратилась в нечто типа обличительного штампа, позволяющего…

 • Снова о PDA

  В развитие предыдущих записей по этой теме ( https://bbb.livejournal.com/tag/pda) В августе прошлого года мне случилось написать: "При этом…

 • резерв верховного главнокомандования

  17-18 мая 2023 года силами авиации войск Национальной гвардии и сектора по взаимодействию с Росгвардией Синодального отдела по взаимодействию с…

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments