ЗАЯВА
Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України
Вибори президента України відбулися. На сьогодні це не викликає жодного сумніву. Завершується підрахунок голосів. Зрозуміло, що хтось переможе, здобувши більшість, а хтось програє, залишившись у меншості. І, навіть, якщо різниця становитиме усього кілька голосів – меншість повинна буде підкоритися. Це - закон виборів. Це закон будь-якого демократичного суспільства.
Громадяни демократичних суспільств знають: переможця виборів визначає не вулиця і не майдан. Це прерогатива єдиного конституційного органу – Центральної виборчої комісії.
Звісно, все це добре знають і українські політики. Але, деякі з них виводять людей на вулиці та майдани і підбурюють до насильницьких дій й тиску на ЦВК. Вони навіть не дочекалися оголошення офіційних результатів виборів. І це красномовно свідчить про те, що справжні, реальні результати голосування їх не цікавлять. Їх інтерес очевидний: завоювання влади у країні будь-якою ціною.
Сьогодні купка політиків закликає до акцій непокори молодь. В першу чергу студентів, які ще не мають життєвого досвіду і досить легко піддаються впливу. Але, граючи на юнацькому максималізмі та на патріотичному ентузіазмі старших людей, ці політики лише переслідують власні інтереси. Їх дії - це не більше як грубий шантаж діючої влади і попрання чинного законодавства.
Досвідчені політики і колишні урядовці, які нині стоять на майдані, добре знають: український закон передбачає достатньо способів з’ясування і налагодження політичних відносин, вирішення суспільних конфліктів, якими б гострими вони не були. У країні працює Верховна Рада, діє Верховний Суд.
За таких умов починати процес досягнення компромісу з погроз, закликів та приготувань, свідками яких ми нині є, може тільки той, хто не вірить у власну правоту, а головне не вірить у власну перемогу.
Українські правоохоронці не втручаються в політику. Ми, як того вимагають закони і статути, стоїмо на варті конституційного порядку. Але, заклики до насильницьких дій зобов’язують нас бути в повній готовності.
Вважаємо за необхідне нагадати, що за порушення порядку організації і проведення масових заходів передбачено адміністративну відповідальність, а за групове порушення громадського порядку, масові заворушення, блокування транспортних комунікацій – кримінальну.
Ми закликаємо організаторів масових акцій усвідомити їхню особисту відповідальність за можливі наслідки. І запевняємо: в разі виникнення загрози конституційному ладу країни і безпеці наших громадян, ми готові швидко і твердо покласти край будь-якому беззаконню.
Генеральна прокуратура України
Міністерство внутрішніх справ України
http://www.gpu.gov.ua/ua/news.html?id=977