Boris Lvin (bbb) wrote,
Boris Lvin
bbb

А что говорит прокуратура?

На ее сайте лежит заявление, подписанное только самой прокуратурой и МВД. А был ли вариант с подписью СБУ? Или это журналисты присочинили?

ЗАЯВА
Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України

Вибори президента України відбулися. На сьогодні це не викликає жодного сумніву. Завершується підрахунок голосів. Зрозуміло, що хтось переможе, здобувши більшість, а хтось програє, залишившись у меншості. І, навіть, якщо різниця становитиме усього кілька голосів – меншість повинна буде підкоритися. Це - закон виборів. Це закон будь-якого демократичного суспільства.

Громадяни демократичних суспільств знають: переможця виборів визначає не вулиця і не майдан. Це прерогатива єдиного конституційного органу – Центральної виборчої комісії.

Звісно, все це добре знають і українські політики. Але, деякі з них виводять людей на вулиці та майдани і підбурюють до насильницьких дій й тиску на ЦВК. Вони навіть не дочекалися оголошення офіційних результатів виборів. І це красномовно свідчить про те, що справжні, реальні результати голосування їх не цікавлять. Їх інтерес очевидний: завоювання влади у країні будь-якою ціною.

Сьогодні купка політиків закликає до акцій непокори молодь. В першу чергу студентів, які ще не мають життєвого досвіду і досить легко піддаються впливу. Але, граючи на юнацькому максималізмі та на патріотичному ентузіазмі старших людей, ці політики лише переслідують власні інтереси. Їх дії - це не більше як грубий шантаж діючої влади і попрання чинного законодавства.

Досвідчені політики і колишні урядовці, які нині стоять на майдані, добре знають: український закон передбачає достатньо способів з’ясування і налагодження політичних відносин, вирішення суспільних конфліктів, якими б гострими вони не були. У країні працює Верховна Рада, діє Верховний Суд.

За таких умов починати процес досягнення компромісу з погроз, закликів та приготувань, свідками яких ми нині є, може тільки той, хто не вірить у власну правоту, а головне не вірить у власну перемогу.

Українські правоохоронці не втручаються в політику. Ми, як того вимагають закони і статути, стоїмо на варті конституційного порядку. Але, заклики до насильницьких дій зобов’язують нас бути в повній готовності.

Вважаємо за необхідне нагадати, що за порушення порядку організації і проведення масових заходів передбачено адміністративну відповідальність, а за групове порушення громадського порядку, масові заворушення, блокування транспортних комунікацій – кримінальну.

Ми закликаємо організаторів масових акцій усвідомити їхню особисту відповідальність за можливі наслідки. І запевняємо: в разі виникнення загрози конституційному ладу країни і безпеці наших громадян, ми готові швидко і твердо покласти край будь-якому беззаконню.

Генеральна прокуратура України
Міністерство внутрішніх справ України


http://www.gpu.gov.ua/ua/news.html?id=977
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments